Všetky elektroinštalačné služby poskytujeme v lokalitách:

 • Bratislava
 • Pezinok
 • Senec
 • Trnava
 • Šaľa
 • Sereď

Elektrické podlahové kúrenie Návrh – realizácia – za dobrú cenu

Doprajte si pohodlie vďaka modernému a účinnému systému podlahového kúrenia. Postaráme sa o jeho návrh a kompletnú inštaláciu, ako aj napojenie na zdroj tepla. Elektrické podlahové kúrenie patrí medzi najobľúbenejšie spôsoby vykurovania. Môže za to kvantum výhod, ktoré ponúka: vrátane teplotného komfortu a jednoduchej montáže pod betón alebo priamo pod plávajúcu podlahu či dlažbu. Elektrické podlahové kúrenie – profesionálne a za dobrú cenu.

Elektrické podlahové kúrenie – šetrenie nákladov

Jedným z hlavných benefitov elektroinstalačných prác na podlahovom kúrení šetrenie vykurovacích nákladov. Podlahové kúrenie sála teplo od nôh a keďže podlahová plocha je dostatočne veľká, príjemné teplo pocítite skôr. To znamená, že v interiéri vám postačí aj o 2°C menej, čím môžete ušetriť až 20 % energie oproti bežným vykurovacím telesám, napríklad klasickým radiátorom.

Sme skúsení elektrikári a pri návrhu elektrického podlahového kúrenia zohľadníme špecifické vlastnosti stavby aj predpokladanú spotrebu tepla a elektrickej energie. Výsledkom je ideálne prevedenie a montáž rozvodov presne podľa vašich možností a požiadaviek. Zdrojom tepla sú elektrické vykurovacie vodiče, fólie alebo rohože, ktoré si na rozdiel od tepelného čerpadla alebo kotla nevyžadujú údržbu. Našim špecializovaným oblastiam patria aj fotovoltické on-grid, off-grid a hybridné systémy, ktoré vám pomôžu ešte viac ušetriť na energiách.

Pri inštalácii sa riadime platnými normami a pracujeme odborne, bezpečne a zodpovedne. Postupujeme rýchlo, pretože roky praxe nás naučili, ako zapojiť elektrické podlahové kúrenie profesionálne a efektívne. Montujeme vykurovacie káble a termostaty overenej značky Raychem.

Elektrické podlahové kúrenie šetrenie nákladov

Elektrické podlahové kúrenie : TOP výhody

 • Drahé energie? Ušetrite

Pri podlahovom kúrení ušetríte z dlhodobého hľadiska vďaka nižším prevádzkovým nákladom. Pocit tepla sa dostaví rýchlejšie, preto môžete nastaviť nižšiu teplotu v miestnosti. Pocitová teplota sa tým nezníži, náklady na kúrenie áno.

 • Teplo prichádza od nôh

Bežné radiátory vôbec nesálajú teplo popri zemi. Naopak, vaše nohy ostávajú v chlade, a to vás núti prehrievať interiér zvyšovaním teploty. Pri elektrickom kúrení teplo stúpa od podlahy, a kým sa nahromadí pod stropom, pocítia ho práve vaše nohy. Preto si príjemný pocit tepla uvedomíte skôr.

 • Rovnomerné rozloženie tepla v interiéri

Porovnajte veľkosť podlahovej plochy s veľkosťou radiátora. Je jasné, ktorý spôsob ohreje vzduch v miestnosti rovnomernejšie. Elektrické podlahové kúrenie vyžaruje teplo vyvážene, čím vytvára pohodlné prostredie.

 • Prakticky a esteticky

Systém podlahového kúrenia si nevyžaduje skoro žiadnu údržbu. Nemusíte ho pravidelne čistiť či odvzdušňovať. Jeho inštalácia je technicky a časovo nenáročná. Rozvody sú skryté pod podlahou a nezavadzajú, takže miesto pre bežný radiátor môžete využiť praktickejšie a estetickejšie.

 • Zdravotné benefity ako bonus

Čím rovnomernejšie vyhriaty priestor, tým menšie prúdenie vnútorného vzduchu. Podlahové vykurovanie vyhovuje alergikom. Prach sa roznáša oveľa menej, vzduch sa neusadí na stenách a nezvyšuje ich vlhkosť, takže prostredie je suché, netvoria sa v ňom plesne a nemnožia roztoče.

Koľko stojí elektrické podlahové kúrenie

Keďže každý systém podlahového kúrenia je špecifický, nepoužívame jednotný cenník. Cenu stanovíme individuálne a prispôsobíme ju na mieru vášmu projektu. Závisí od rozsahu vykurovania, množstva použitého materiálu či tepelného zdroja.

Tvorbe cenovej ponuky v ideálnom prípade predchádza obhliadka miesta realizácie. Obhliadka je bezplatná a nezáväzná. Pomôže nám odhadnúť vaše potreby a dĺžku práce, a teda aj určiť presnú cenu. Druhou možnosťou je telefonická konzultácia.

 • U nás platíte za kvalitne odvedenú prácu. Neskrývame žiadne poplatky.

Elektrické podlahové kúrenie na kľúč – kontaktujte nás

Získajte komfortné a zdravé prostredie v interiéri vďaka elektrickému vykurovaniu. Dohodnime si termín bezplatnej obhliadky alebo telefonickú konzultáciu.

 • Na odborne prevedené podlahové kúrenie sa spoľahnite v týchto lokalitách:
 • Bratislava
 • Pezinok
 • Senec
 • Trnava
 • Šaľa
 • Sereď

FAQ - Často kladené otázky

V ktorých objektoch montujete elektrické podlahové kúrenie?

Podlahové kúrenie zapájame vo firmách, kanceláriách, polyfunkčných budovách, komerčných prevádzkach aj priemyselných objektoch. Samozrejme, špecializujeme sa aj na domácnosti, hlavne rodinné domy. Nezáleží na tom, či chcete elektrické vykurovanie do novostavby, alebo rekonštruovanej budovy.

Dá sa v dnešnej dobe ušetriť na vykurovaní elektrinou?

Výhody elektrického vykurovania vplývajú na možnosť ušetriť prevádzkové náklady na kúrenie. Aj pri nestabilných cenách elektrickej energie platí kľúčová výhoda, že teplo stúpa od nôh a zohreje vás rýchlejšie. Aby ste tieto benefity ešte podporili, môžete si časť elektriny vyrobiť pomocou solárnych panelov. Fotovoltika vám pomôže vykurovať lacnejšie než pri odoberaní elektriny len z rozvodnej siete.